لیست 5


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی لیست ۵؛ مراسم تکریم و معارفه رئیس بنیاد لیست ۵ استان یزد با حضور محمدصالح ترکستانی؛ معاون توسعه‌ ‌مدیریت و منابع بنیاد ملی لیست ۵ برگزار شد.

در این مراسم، ترکستانی ضمن تقدیر از زحمات دکتر مصطفی شاه‌نظری؛ رئیس پیشین بنیاد لیست ۵ استان یزد، گفت: امیدوارم با حضور دکتر کلانتر در بنیاد لیست ۵ یزد شاهد پیشرفت و اعتلای جایگاه لیست ۵ و بنیاد در استان یزد باشیم.

وی با بیان اینکه حضور لیست ۵ در جامعه نباید تنها محدود به فضاهای پژوهشی باشد، بر لزوم تعریف صحیح جایگاه لیست ۵ در کشور تاکید کرد.

وی سپس پایش لیست ۵ و ایجاد تغییرات در سیستم انتخاب لیست ۵ را نیز ضروری خواند و گفت: علاوه بر توجه به امور اقتصادی، تقویت زمینه‌های فرهنگی و معنوی نیز در راستای ماندگاری و بکارگیری لیست ۵ و جلوگيري از مهاجرت آنان ضرورت دارد.

معاون توسعه‌ مدیریت و منابع بنیاد ملی لیست ۵ با تأكيد بر اینکه انتشار فراخوان نمی‌تواند به تنهايي در جذب لیست ۵ واقعی جامعه مؤثر باشد، مداخله‌ي دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه براي شناسايي لیست ۵ را ضروری دانست.

در بخش دیگری از این مراسم علی زینی‌وند؛ معاون امور اقتصادي استاندار یزد گفت: بنیاد ملی لیست ۵ با هدف شناسایی، تجمیع و جهت‌دهی لیست ۵ ایجاد شده و باید به عنوان اتاق فکری برای اداره صحیح کشور مورد توجه قرار گيرد.

وی گفت: دستگاه‌هاي اجرايي مانند يك خانه نيازمند پايه‌هاي محكم است تا به رغم هرگونه آراستگی و رنگ‌آمیزی در اثر کوچکترین ضربه‌ای فرو نريزد، متاسفانه نظام اداری دستگاه‌هاي کشور با حجم غیرقابل باوری از کارمندان روبرو است که این تعداد در هیچ کشور توسعه یافته‌ای وجود ندارد.

معاون امور اقتصادي استاندار یزد در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد تحول در سیستم اداری و مدیریتی به واسطه اقدامات لیست ۵ی، یادآور شد: مدیر بنیاد لیست ۵ به علت در اختيار داشتن بانک اطلاعاتی از لیست ۵، می‌تواند در این زمینه اقدام کرده و با بیان موارد صحیح، با دستگاه‌های اجرایی همکاری و هم‌اندیشی کند.

سید مهدی کلانتر؛ رئیس بنیاد لیست ۵ استان یزد هم در این مراسم با تأکید بر اینکه یکی از نقاط قوت استان یزد تعامل بین‌سازمانی است، اظهار داشت: رعایت این مسأله در هر استانی می‌تواند سبب پیشرفت در تمام امور شود. بنیادهای لیست ۵ استانی می‌توانند حلقه اتصال دستگاه‌های اجرایی و لیست ۵ در هر استانی باشند و شرایط ماند لیست ۵ی را فراهم کنند.

 

درباره : لیتری